1967 yılından beri ekmek üreti­miyle İzmir'de marka olan Kara­salihoğulları Ekmek Unlu Mamul­leri olarak, yeni bir yüzle siz değerli müşterilerimizin karşısına çıkıyoruz. Başarıdaki sırrın kalite ve hijyen olduğuna inanan firmamız, besi hayvancılığını da başarıyla sürdürüyor. İsmail Sağır ön­derliğinde kurulan ve oğulları A.Ulvi ve Evren Sağır ile beraber ekmek ve unlu mamullerin yanı sıra 31 yıldır besicilikle de uğraşıyoruz. 17 yıldır Karasalihoğulları Besicilik Hayvancılık olarak Kemal­paşa'da büyük, modern ve temiz bir te­sis kurduk. Kurban Bayramı'na yönelik dana besiciliği yapıyoruz.

Kurucumuz İsmail Bey tarafından 31 yıl önce besicilik işine fırından kalan bayat ekmekleri, un artıklarını, kepek artıklarını değerlendi­rebilmek için başlanan süreç, bugün Karasa­lihoğulları adını besicilik hayvancılık sektörünün önde gelen isimleri arasına aldı.

20 dönüme yakın bir arazide, yaklaşık bir 1 milyon dolar yatırım yapılarak kurulan çiftlik­te yem depoları, yonca arazisi, kiraz ve zeytin ağaçlan, 3 adet ev ve kesim yeri bulunuyor. Kesimlerimiz Raylı sistemle yapılıyor, böylece temiz ve hızlı bir şekilde kesim işlemi bitiyor.

Çiftliğimizde 200'den fazla büyük baş dana bulunuyor. Hayvan­ları Kurban Bayramı'ndan kısa süre önce almıyoruz. Besleyip ye­tiştiriyoruz, "Sloganımız kendi besimiz, yerli dana. ithal hayvan cinslerini çiftliğe sokmu­yoruz" . Hayvanlara çok iyi ve profesyonelce bakıyoruz, çünkü hayvanlar mutlu olunca etleri­nin tatları bile değişiyor.

Hayvanları yetiştirirken onlara hiçbir katkı maddesi vermiyoruz. Hayvanlarımızın yüzde 70 e yakını açık havada, yüzde 30'a yakını da kapalı alanda bulunuyor. Doğal yemlerle besliyoruz ve yetiştirme performansımızdan dolayı etlerin tadı çok hafif ve bambaşka bir tat oluyor. Etlerimizin yağ oranı çok düşük. Eti yendiği zaman bir ağırlık hissedilmiyor.

Kasaplara toplu olarak satış yaptığımız gibi bireysel olarak satış yapabiliyoruz. Kurban Bayramı'nda hay­vanları hisseye göre paylaştırabiliyoruz. Çiftliğimizde Bir danayı tek başına kurbanlık olarak almaya gücü yetmeyenler bir danayı paylaşabiliyorlar. Ayrıca Karasalihoğulları Besi ve Hayvancılık sizin adınıza kurbanı kesip dağıtabiliyoruz.

Tesisi görmek isteyenler her zaman gelip görebilir, etrafı ve çiftliğimizi gezebilir.